Holy Mother, 14 augustus 2026

Holy Mother, Athaleon @ Club Hell, Diest.

Een zwoele avond in Diest, een zaal die belange niet uitverkocht is en twee bands die er absoluut geen gras over lieten groeien: Club Hell deed zijn naam weer alle eer aan. De temperatuur binnen benaderde helse proporties, maar het geluid stond zoals we dat hier gewoon zijn strak en schitterend. Een ideale setting voor een avond vol symfonische metal en rasechte heavy metal.

*Foto’s: Athaleon*

Wie denkt dat de Belgische underground stilstaat, heeft Athaleon nog niet aan het werk gezien. Dit Luikse geweld brengt een meeslepende combinatie van zware riffs en epische, symfonische arrangementen. Hun muzikale universum ademt een unieke retro-futuristische sfeer uit, die diep geïnspireerd is door de mythe van Atlantis en de avontuurlijke werken van Jules Verne. Met hun originele nummers duiken ze diep in de complexiteit van de menselijke emoties. Het was niet de eerste keer dat we de Luikenaars op de planken zagen staan. Slechts enkele weken geleden stonden ze tijdens het Hellbound-festival in deze zelfde zaal. Dat ze toen al een stevige indruk achterlieten, bleek meteen: de band stond nog gemotiveerder dan ooit op het podium om het publiek onder te dompelen in hun verhalende wereld. In vergelijking met hun vorige passage bracht Athaleon met merkbaar meer zelfvertrouwen hun set. De arrangementen klonken nóg strakker, ze leken ook beter op elkaar ingespeeld, én de podiuminteractie voelde een stuk natuurlijker en dynamischer aan. Vanaf de aftrap om stipt 21u00 pakten ze de zaal in met nummers als ‘The Inverted World’ en ‘Radiance’. Naast hun eigen werk op streamingplatforms bewees Athaleon dat hun nummers live een enorme impact hebben. Verrassend in de set was hun krachtige cover van Gary Moore’s ‘Thunder Rising’, waarna ze met ‘Elevation’ de finale genadeslag toedienden.

*Foto’s: Holy Mother*

Na het Luikse geweld was het de beurt aan de Amerikaanse heavy metalveteranen van Holy Mother. De band rond zanger Mike Tirelli draait al mee sinds halverwege de jaren ’90 en heeft inmiddels zeven studioalbums op hun naam staan met klassiekers als Toxic Rain (1998) en Agoraphobia (2003), tot hun ijzersterke recente werk op albums als Face This Burn (2021) en de recent verschenen plaat Rise (2024). Holy Mother streek neer in Diest voor een exclusieve opwarmingsshow vlak voor hun optreden op het Franse Motocultor Festival, vers van de pers na drie succesvolle tournees aan de zijde van Doro Pesch. Voor wie hen vorig jaar al op Alcatraz Festival aan het werk zag, was dit de perfecte kans om ze van heel dichtbij mee te maken. Wat volgde was een demonstratie van pure klasse. Mike Tirelli beschikt over een absolute strot van een zanger — een powerhouse dat moeiteloos overeind bleef in zowel eigen werk, zoals ‘Face This Burn’, als in een reeks indrukwekkende hommages aan Ronnie James Dio. Flankeer Tirelli met drie absolute topmuzikanten en je krijgt een goed geoliede heavy metal machine. Een aantal kippenvelmomenten kregen we toen o.a. de iconische intro’s van ‘Holy Diver’, ‘Rainbow In The Dark’ en ‘Heaven And Hell’ door de boxen knalden. Met extra krakers als ‘Neon Knights’, ‘Children Of The Sea’ en afsluiter ‘The Last In Line’ zette Holy Mother een vetgedrukte punt achter een zinderende avond klassieke heavy metal.

Tekst en foto’s: Peter Vangelder.